גלו את חוזקותיכם!!!

הרעיון הבא מובא מתוך הספר "עכשיו גלה את חוזקותיך" בהוצאת מטר ורוב הפוסט מצוטט מתוך הספר בלי בושה.

הספר הוא פרי מחקר של מכון גאלופ העולמי שהגיע למסקנה כי כישרונותיו של אדם הם קבועים וייחודיים וכי מרחב הצמיחה הגדול ביותר של כל אדם הוא בתחומי החוזקות שלו.

המסקנה הראשונה היא להשקיע בחוזקות שלכם ולא בחולשות שלכם.

מהי חוזקה? חוזקה היא ביצוע קבוע וכמעט מושלם בפעילות כלשהי. כאשר ניתן לעשות את אותה פעילות בהתמדה וניתן לחזות כי אצליח בה.

די להצטיין בחוזקה אחת כדי להתקדם מאוד בתחום שלכם ועדיף חוזקה אחת על שלל תכונות בינוניות. למסקנות אלו הגעתי באופן אישי מהתבוננות במטאורים מצליחים.

החוזקה היא כשרון מולד ועוד ידע נרכש ועוד מיומנות שבאה מתרגול. לדוגמא, הימשכות לזרים והפקת הנאה מהאתגר שביצירת קשר עם זרים, היא כשרון. שכלול הכישרון ליכולת לבנות קשרים עם אנשים שיעזרו לי – זה חוזקה.

הכישרון הוא כל דפוס חוזר של חשיבה, הרגשה או התנהגות, שאפשר ליישם אותו יישום פרודוקטיבי. נולדים עם זה. זה טבוע בכם. אינכם לומדים זאת. זה אוטומטי. גם תכונה שלילית היא כשרון, כמו עקשנות.

אם ברצונכם לגלות את כישרונותיכם, עקבו אחר התנהגויותיכם הספונטניות למצבים שאתם נתקלים בהם. אלו העקבות הטובים ביותר של כישרונותיכם. יש עוד שלושה רמזים לחוזקות שלכם: כמיהה חזקה, למידה מהירה וסיפוק עז. איפה שמופיע אחד מאילו בחייכם, זה כשרון ואל תחשבו שכולם גם מוכשרים שם.

כעת, אם תתכננו את הפעילות שלכם, את הקריירה שלכם, את התכנית העסקית שלכם, את התכנית האישית שלכם – על חוזקותיכם, הביטחון העצמי שלכם ימריא, תחוו הצלחה וסיפוק, כי שם אתם הכי הכי טובים.

בנוסף, תחסכו מעצמכם מקומות בהם אתם חלשים, מתוסכלים, מיואשים ומפוחדים – מקומות החולשה שלכם, כי אתם מפסיקים להתאמן על חולשותיכם. וזה בדוק. כמה מתלמידי המוצלחים ביותר, שהצליחו זמן קצר אחרי עבודתנו המשותפת, למעשה סימנו איתי את חוזקותיהם, ובנו תכנית עסקית על החוזקות שלהם. בהצלחה!