הבלוג מאפשר לכם לשפר ולשכלל את התוכנית העסקית שלכם, כי "אין גבול לשכלול טיב הניגון". הבלוג כולל שאלות ותשובות בנושאי אסטרטגיה עסקית לעידוד חשיבה עסקית. תוכלו לשפר משמעותית את התכנית העסקית שלכם אם תאמצו אסטרטגיה מתאימה מהבלוג. כל הדוגמאות המובאות, מבוססות על מקרים אמיתיים, ומהתקופה האחרונה. אם לא הצלחתם ליישם אסטרטגיה זו על התכנית העסקית שלכם, ואתם רוצים עזרה בחשיבה משותפת, תוכלו להגיב ולהתייעץ איתי במייל או כתגובה למאמר. בהצלחה.

בית ספר לעסקים

שאול שמש - בית ספר לעסקים

רחוב בן גוריון 1 בני ברק, מגדלי בסר, קומה 20

טלפון: 03-6169993

פקס: 03-6169983

מייל: mazkirut@shemesh-cpa.co.il

הבלוג ליזמות של שאול שמש

25 Latest Articles כל המאמרים | ארכיון | חיפוש

פרופסור אורן קפלן : פסיכולוגיה חיובית - מה היא תורמת לך כיזם?

 

לאחר צפייה בסדרת ההרצאות של פרופסור אורן קפלן (יו טיוב) וקריאת המחקר "אושר אמיתי" של ד"ר סליגמן (הוצאת מודן), שאלתי את עצמי, במה תת ענף זה חדש של פסיכולוגיה, יכול לתרום ליזם בשטח?

אושר אמיתי נובע מזיהוי החוזקות הבסיסיות שלך, טיפוחן ושימוש בהן בשגרת היום יום, בעבודה, באהבה ובמשחק. (סליגמן)

גם קפלן מדבר על חוזקות ומפנה ישירות למחקר של מכון גאלופ, על חוזקות, שהתפרסם בספר "זהה את חוזקותיך" (הוצאת מטר). הספר כולל מבחן אינטרנטי לזיהוי חוזקותיך. לפתע את/ה מדבר/ת על יתרונותיך בלבד. איזה כיף.

אני נעזר בספר זה בעבודה עם תלמידי ומוצא בו כלי יעיל לזיהוי חוזקות, לשימוש בהן, לשכלולן ומכאן לשינוי שפת החולשות שלי לשפת החוזקות שלי. אכן מסתמן שינוי של תפאורת החיים כשהתלמיד חוקר ובוחן את חוזקותיו, בהנאה רבה.

הפסיכולוגיה החיובית תומכת אם כך בעבודה עם חוזקות, כמייתרות חולשות, ויוצרות שפה שמביאה לאושר כשלמאושר סיכוי רב יותר, כך לפי המחקרים, להיות יזם יעיל.

אסיים במילה אופטימית: האופטימיות לפי קפלן היא תכונה נרכשת והיא היכולת לזהות שני פרמטרים במצב לחץ. נניח כי פלוני כועס עלי. אני מזהה כי הוא כועס עלי, אך לא כל העולם כועס עלי. אני מזהה כי עכשיו הוא כועס עלי, אך מחר לא בהכרח יכעס עלי. שני פרמטרים אלו, תיחומים אלו, יוצרים יזם אופטימי, מאושר, קל תנועה, שיש לו ראיה ברורה, לראות מהן חוזקותיו ולשכללן. זאת במקום לראות את חולשותיו ולנסות בפעם האלף לתקנן ללא הצלחה.

בתוכנית העסקית הייתי מתייחס לחוזקותיי כיזם ובמה הם תורמים לתוכנית.

לא מסובך.